czekolady
herbaty
kawy
oleje spożywcze
produkty zdrowotne
przyprawy
to i owo
MAROKAŃSKA PRZYPRAWA OCZYSZCZAJĄCA SZAMLA 100g

 W Maroko nie sposób pominąć odwiedzenia tutejszego targu, nazywanego suk. Te bazary to tętniące życiem, bogate w kolory, dźwięki oraz zapachy, serca marokańskich miast. Można tutaj skosztować tradycyjnej kuchni, kupić orientalną biżuterię i perfumy oraz aromatyczne przyprawy, a także zobaczyć pokazy zaklinaczy węży i posłuchać lokalnych opowieści. Na takim właśnie targu stary kupiec sprzedaje najznamienitsze przyprawy marokańskie. Przyprawy z niezmienionym składem od setek lat. Taką przyprawą lecznicza jest SZAMLA.


 

Szamla ma bogaty smak i aromat, a zawarte w niej zioła, nasiona i płatki kwiatów powodują, że Szamla uznawana jest za przyprawę leczniczą - oczyszczającą organizm z pasożytów. Szamlą wystarczy posypać mięso, dodać jej do zupy, sałatki albo do ryżu - nie tylko uzyskujemy aromatyczny smak i zapach potrawy, ale wspomagamy organizm i pozbywamy się pasożytów. Ponieważ w przyprawie zawarte są między innymi goździk, czosnek czy chociażby anyż, oczyścimy również wątrobę gdyż te składniki posiadają w sobie olejki lotne, które podczas trawienia dostaną się w głąb naszego organizmu.Przyprawa ta ma bardzo lekki ostro-sodki  posmak, a potrawy z tą przyprawą smakują wyśmienicie. Wystarczy sam ryż, Szamla i 1 łyżka oleju by potrawa mogła być już głównym daniem.


 

Szamla wcześniej była uznawana za lekarstwo. Robiono z niej wywar i podawano do picia. Z czasem jednak (aby pasożyty nie namnażały się) zaczęto stosować ją w powszechnym użyciu po 1/2 łyżeczki od herbaty codziennie jako przyprawę. Szamla w Maroku nie jest już tak powszechnie stosowana, znaleść można ją na starych targowiskach u kupców, którzy handlem zajmują się z dziada pradziada. Jest to spowodowane tym, że Szamli nie wyrabia się samodzielnie. Zajmują się tym aptekarze i to też nie wszyscy. Szamle się u nich zamawia a następnie czeka się ok 1 miesiąca - zawarte w przyprawie składniki muszą przejść olejkami lotnymi. 


 

100 g / kraj pochodzenia Maroko  

MAROKAŃSKA PRZYPRAWA OCZYSZCZAJĄCA SZAMLA 100g -
Cena: 8.00 zł
Liczba sztuk:
Numer katalogowy: P035
Kontakt z nami
Adres e-mail:
Przepisz wynik działania:
18 dodać 9 i odjąć 8 =
Treść wiadomości:
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło | Rejestracja
Devilart: strony internetowe dla firm