czekolady
herbaty
kawy
oleje spożywcze
produkty zdrowotne
przyprawy
to i owo
CZARNY SEZAM - WZMACNIANIE WĄTROBY, NEREK, PRZEDWCZESNE SIWIENIE 100g

W Indiach nasiona czarnego sezamu uważane są za środek wzmacniający organizm, stosowane jako idealne pożywienie na chłodne i wilgotne pory roku. Jest znakomitym źródłem wapnia, fosforu, żelaza, magnezu, białka, witamin z grupy B oraz witaminy E. Nasiona sezamu powinny być mielone bezpośrednio przed spożyciem lub gotowaniem. Również wcześniejsze namaczanie sezamu oraz podprażanie poprawia jego strawność. Polecamy go do dekoracji potraw, posypywania chleba, ciast i jako dodatek do deserów. Czarny sezam wspiera pracę żołądka, wątroby, trzustki-śledziony, nerek, płuc i serca. Przypisuje mu się działanie ogólnie wzmacniające

Kiedy myślimy o problemach z włosami - wypadaniu, przedwczesnym siwieniu, itd., pierwsze na myśl przychodzą suplementy. W Polsce mamy doskonale rozwinięty rynek suplementów do walki z problemami włosowymi, jak choćby wyciąg ze skrzypu, herbatki ze skrzypu, czy też miksy witaminowe. Jednak nasze podejście zawsze skupia się na jednym elemencie: krzemie, który jest budulcem włosa. Jeśli nasz organizm jest osłabiony, odbija się to na włosach, bo na takich "ozdobach" nasz organizm najchętniej oszczędza swoje siły. Kluczem do zaradzenia na problemy z włosami, cerą i paznokciami jest dbanie o nasze ciało.

I tu właśnie jest miejsce na czarny sezam - pomaga odżywić wątrobę oraz nerki, dwa organy, które osłabiają się, gdy jesteśmy zapracowani, zestresowani i źle się odżywiamy. Potrawy zawierające czarny sezam polecane są dla osób osłabionych, na diecie, jak i osób starszych. Czarny sezam to zalecane remedium, gdy osoba doświadcza przedwczesnego siwienia włosów.


Sezam można dodawać do sałatek dzięki czemu nabiorą ciekawego wyglądu. Można też zrobić z niego lody albo koktajl :

1 banan, 1 szklanka mleka kokosowego, migdałowergo lub sojowego, 3 łyżki namoczonego nprzez 20 minut sezamu lub uprażonego na patelni ? wszystko mielimy w blenderze. Możemy pić bezpośrednio lub zastosować jako sos do galaretek. Z czarnego sezamu możemy utworzyć czarny krem do ciast i ciastek.

CZARNY SEZAM - WZMACNIANIE WĄTROBY, NEREK, PRZEDWCZESNE SIWIENIE 100g - CZARNY SEZAM - WZMACNIANIE WĄTROBY, NEREK, PRZEDWCZESNE SIWIENIE 100g -
Cena: 6.00 zł
Liczba sztuk:
Numer katalogowy: Z006
Kontakt z nami
Adres e-mail:
Przepisz wynik działania:
17 dodać 9 i odjąć 7 =
Treść wiadomości:
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło | Rejestracja
Devilart: strony internetowe dla firm