czekolady
herbaty
kawy
oleje spożywcze
produkty zdrowotne
przyprawy
to i owo
PIEPRZ POMARAŃCZOWY DO ŚLEDZI I RYB W ZALEWACH OCTOWYCH 100g

Dzisiaj, kiedy półki sklepowe uginają się pod ciężarem torebek czy młynków z różnymi rodzajami pieprzu, może wydawać się szokujące, że jeszcze kilka wieków temu przyprawę traktowano na równi ze złotem, a na jej zakup mogli sobie pozwolić tylko bogacze.
Aromatyczne ziarenka były bardzo cenne, ponieważ do Europy docierało początkowo niewiele ładunków z ojczyzny pieprzu, czyli Indii. W Azji już tysiąc lat przed naszą erą uprawiano wysokie krzewy, których małe kwiatki po przekwitnięciu zmieniają się w owoce. Zbierane w różnych stadiach dojrzałości i poddawane specjalnej obróbce zmieniały się w kolorowe, pomarszczone ziarenka, wspaniale wzbogacające smak potraw.
Hinduscy mędrcy bardzo szybko odkryli również lecznicze właściwości pieprzu i wykorzystywali go do leczenia różnych dolegliwości. Dziś prozdrowotne walory przyprawy docenia cały świat.

 

Pieprz pomarańczowy zawiera startą skórkę z pomarańczy i świetnie nadaje się do śledzi w oleju, kaszubskich czy korzennych. Pieprz pomarańczowy pogłębi aromat i smak zaś sama skórka pomarańczy nie będzie przebijała smakiem. Ta przyprawa jest stworzona do ryb smażonych w occie - węgorz, okoń czy pstrąg smażony i włożony do zalewy octowej będzie smakowac obłędnie jeśli przyprawimy rybę pieprzem pomarańczowymi.

PIEPRZ POMARAŃCZOWY DO ŚLEDZI I RYB W ZALEWACH OCTOWYCH 100g - PIEPRZ POMARAŃCZOWY DO ŚLEDZI I RYB W ZALEWACH OCTOWYCH 100g -
Cena: 8.00 zł
Liczba sztuk:
Numer katalogowy: P030
Kontakt z nami
Adres e-mail:
Przepisz wynik działania:
14 dodać 10 i odjąć 9 =
Treść wiadomości:
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło | Rejestracja
Devilart: strony internetowe dla firm