czekolady
herbaty
kawy
oleje spożywcze
produkty zdrowotne
przyprawy
to i owo
SUMAK - ORIENTALNA PRZYPRAWA DO SAŁATEK, MIĘS 100 g

 Sumak (Rhus coriaria) jest chrakterystyczna przyprawa w kuchni palestynskiej oraz jordanskiej, wygladem przypomina szkarlatny puder o intensywnym, ostro-kwasnym octowym zapachu. Bardzo czesto, w kuchni arabskiej stanowi on czesc marynat do mies i warzyw oraz uzywany jest jako dodatek do wszelkich sosow na bazie jogurtu. Na bliskim wschodzie podstawowa przyprawa do falafela. Ma właściwości ściągające, poprawiające i przyspieszające trawienie oraz zapobiega biegunkom. 


Sumak jest krzewem osiagajacym okolo 3 metry wysokosci, porastajacym miedzy innymi Wzgorza Jerozolimy. Ostateczna postac przyprawy powstaje z osuszonych i zmielonych ziarenek owocostanu krzewu.


Polecam do sałatek, marynat mięsnych szczególnie mięsa baraniego gdyż dodatkowo wpływa na kruszenie tego mięsa, świetny do sera białego i różnego rodzaju past bakłażanowych i cukiniowych (ser biały twarogowy, zmieszać z pieczonym bakłażanem lub cukinią i wymieszać to na pastę, dodać sumak jako przyprawę - jarska pasta do chleba, bardzo smaczna).

SUMAK - ORIENTALNA PRZYPRAWA DO SAŁATEK, MIĘS 100 g - SUMAK - ORIENTALNA PRZYPRAWA DO SAŁATEK, MIĘS 100 g -
Cena: 8.00 zł
Liczba sztuk:
Numer katalogowy: P017
Kontakt z nami
Adres e-mail:
Przepisz wynik działania:
17 dodać 10 i odjąć 1 =
Treść wiadomości:
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło | Rejestracja
Devilart: strony internetowe dla firm