czekolady
herbaty
kawy
oleje spożywcze
produkty zdrowotne
przyprawy
to i owo
CYNAMON MIELONY SRI LANKA - KAWA, CIASTA, CZEKOLADA, LECZNICZO W NATURALNYM OBNIŻANIU POZIOMU CUKRU 100g

Cynamon ? tropikalne, wiecznie zielone drzewo z rodziny laurowych dorasta do 7 m, uprawiany plantacyjnie dorasta do około 3 m. Kora cynamonu jest gładka i żółta. Zarówno kora jak i liście są aromatyczne. Drzewo to preferuje gorący, wilgotny klimat tropikalny.

Cynamon jest powszechnie stosowany w kuchni jako dodatek do ciast, wypieków, deserów owocowych, dobrze komponuje się z jabłkami i gruszkami. Jest popularny w kuchniach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Jest składnikiem curry i garam masali. Może być użyty do grzanego wina, kremów i syropów. Największym importerem cynamonu ze Sri Lanki jest Meksyk, gdzie jest on stosowany do kawy, czekolady, herbaty.


Zastosowanie lecznicze :

Ostatnie badania wykazały, że spożywanie zaledwie pół łyżeczki cynamonu dziennie może obniżyć poziom cukru we krwi, cholesterolu i trójglicerydów nawet o 20%. Cynamon pobudza ciało, aby lepiej reagowało na insulinę. Jest to wspaniała korzyść dla tych, którzy są odporni na działanie insuliny, mają cukrzycę lub inne problemy związane z cukrem we krwi. Cynamon zawiera methyl hydroxy chalcone polimer (MHCP) ? polimer, który przywraca równowagę poziomu krwi i podnosi zapasy energii ciała. Jest lekko wiatropędny, wykorzystywany do leczeniu nudności i wzdęć dlatego dobrze jest podać szczyptę cynamonu do dziecięcej herbatki o ile nie ma przeciwskazań lekarskich. Działa również przeciw pasożytniczo. 

CYNAMON MIELONY SRI LANKA - KAWA, CIASTA, CZEKOLADA, LECZNICZO W NATURALNYM OBNIŻANIU POZIOMU CUKRU 100g -
Cena: 8.00 zł
Liczba sztuk:
Numer katalogowy: P003
Kontakt z nami
Adres e-mail:
Przepisz wynik działania:
13 dodać 4 i odjąć 2 =
Treść wiadomości:
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło | Rejestracja
Devilart: strony internetowe dla firm