czekolady
herbaty
kawy
oleje spożywcze
produkty zdrowotne
przyprawy
to i owo
LIŚĆ LAUROWY - PRZECIW MOLOM, PAJĄKOM I JAKO PRZYPRAWA 25g

Wawrzyn, zwany też drzewem laurowym pochodzi z Azji Mniejszej, skąd rozprzestrzenił się na obszary śródziemnomorskie, a następnie do innych krajów charakteryzujących się podobnym klimatem. Legenda głosi, że wróżka o imieniu Delphi żuła lub wdychała opary palących się liści laurowych w celu wprowadzenia się w trans wizjonerski. Roślina ta znana była w starożytnej Grecji i Rzymie gdzie cesarze, poeci i bohaterowie nosili wieńce z liści laurowych.

Liście laurowe są powszechnie stosowane na całym świecie. Najczęściej spotkać je możemy w zupach, sosach, gulaszach, courts-bouillon oraz daube ? czyli w prowansalskim gulaszu. Jest to doskonała przyprawa do ryb, mięsa i drobiu. Liść laurowy często wchodzi w skład zalewy octowej. Również rosół smakuje wysmienicie po dodaniu do niego kilku liści laurowych. 

Dzięki swoim właściwościom liść laurowy jest przydatny w leczeniu wysokiego poziomu cukru we krwi, bólów głowy, migreny, zakażeń bakteryjnych i grzybiczych oraz wrzodów żołądka. Liście laurowe i jagody wykorzystywano ze względu na działanie ściągające, wiatropędne, napotne, moczopędne i wymiotne.

Od starożytności stosowano go jako preparat przeciw molom, a to dlatego, że zawiera kwas laurynowy, charakteryzujący się działaniem owadobójczym. Wystarczy liście laurowe porozkładać w szafkach kuchennych by uchronić się od zagnieżenia w żywności moli spożywczych, rozłożony na półkach z ubraniami lub w kątach domu nie dopuści do zagnieżdżenia się moli i pająków.

25 g

LIŚĆ LAUROWY - PRZECIW MOLOM, PAJĄKOM I JAKO PRZYPRAWA 25g -
Cena: 4.00 zł
Liczba sztuk:
Numer katalogowy: P-001
Kontakt z nami
Adres e-mail:
Przepisz wynik działania:
20 dodać 10 i odjąć 5 =
Treść wiadomości:
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło | Rejestracja
Devilart: strony internetowe dla firm