czekolady
herbaty
kawy
oleje spożywcze
produkty zdrowotne
przyprawy
to i owo
MACERAT SZAFRANOWY - BOLERIOZA, PASOŻYTY, LECZENIE RAN 30ml

Szafran to jedna z najdroższych i najszlachetniejszych przypraw świata. Od wielu wieków ceniony jest za swe unikalne właściwości lecznicze i wykorzystywany jako przyprawa, składnik kosmetyków i leków. W starożytności był cennym środkiem przeciwdepresyjnym i leczniczym w przebiegu wielu ciężkich chorób, np. czarnej ospy.

Szafran cenią panie głównie za jego korzystny wpływ na łagodzenie objawów napięcia przedmiesiączkowego, przypadłość spowodowaną zaburzeniami hormonalnymi, na którą cierpi wiele kobiet. Szafran wykazuje działanie przeciwnowotworowe i przeciwbakteryjne. Dawniej wykorzystywany był w leczeniu wielu dolegliwości i chorób, również ciężkich, np. infekcji dróg oddechowych, astmy, szkarlatyny i czarnej ospy. Przydatny w przebiegu chorób układu krwionośnego, chorób serca i żołądka, artretyzmu. U kobiet był stosowany w leczeniu chorób układu rodnego, a u niemowlaków w łagodzeniu kolek.

Persowie i Egipcjanie stosowali szafran jako skuteczny afrodyzjak, do leczenia odry , jako środek wspomagający trawienie i antidotum na trucizny. Do dzisiaj jest powszechnie stosowany na rany po ukąszeniach jadowitych owadów (usmierza ból i niweluje toksynę). Obecnie liczne badania wykazują jego niezwykłe właściwości przeciwrakowe. Szafran jest skuteczny w leczeniu ran, hamuje wzrost wolnych rodników, co wpływa na jego właściwości odmładzające. Dlatego chętnie wykorzystują go producenci kosmetyków. Szczególnie warto sięgać po szafran w przypadku wystąpienia chorób płuc, reumatyzmu, migreny i innych bólów głowy. W dobie dzisiejszych badań udowodniono, że szafran ma bardzo skuteczny wpływ na eliminacje z organizmu pasożytów i wspomaga leczenie boleriozy (nie zlikwiduje jej całkiem ale silnie hamuje rozwój choroby, ucisza ją by skutki boleriozy nie były nasilone lub nie wystąpiły).

W domowych warunkach cięzko byłoby zrobić macerat z szafranu gdyż byłby on zdecydowanie za drogi. Szafran przygotowany do sprzedaży zawiera całe, nieuszkodzone słupki, a szafran na maceraty to czysty proszek ze słupków (najdrogocenniejszy ale trudny do wykorzystania, daje się go do maceratów i ew. przypraw) oraz połamane słupki.

 

Dawkowanie :

Do potraw : ok 3-6 kropel do potrawy, herbaty (letniej), dla niemowlaków 1 kropla do mleka ale tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem, w przypadku choroby lub chęci pozbycia się pasozytów po 3 - 4 krople 3 x dziennie po posiłku.

Do kosmetyków : do każdego jednorazowego użycia kremu 1 kropla ? wymieszać z kremem i nakładac na twarz. Nie mieszać większej ilości z większą ilościa kremu. Stosować jednorazowo.

 

Przechowywanie : w ciepłym i ciemnym miejscu. Może być przechowywany w oryginalnym pudełku w kuchni lub na toaletce.

 

30 ml

 

MACERAT SZAFRANOWY - BOLERIOZA, PASOŻYTY, LECZENIE RAN 30ml -
Cena: 35.00 zł
produkt niedostępny
Numer katalogowy: OL1
Kontakt z nami
Adres e-mail:
Przepisz wynik działania:
12 dodać 7 i odjąć 9 =
Treść wiadomości:
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:
Zapomniałeś hasło | Rejestracja
Devilart: strony internetowe dla firm